Rashford: Qat’iyat iste’doddan ustun turadi
Markus Reshford, Angliya terma jamoasi va Barselona klubi hujumchisi, o‘z muvaffaqiyatining asosiy omilini ochiqchasiga aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, qat’iyatlilik iste’doddan ham muhimroqdir. Bu nafaqat futbol uchun, balki hayotning barcha sohalari uchun ham to‘g‘ri.
Hayotda har qanday vaziyat yuz berishi mumkin, shuning uchun eng zarur xislat shu qat’iyatlilikdir, dedi 27 yoshli futbolchi intervyuda. O‘tgan yozda u Manchester Yunayted klubidan ijaraga olib, Barselonaga o‘tgan edi.
Kataloniyaliklar safida u o‘nta o‘yinda maydonga tushdi, uchta gol urdi va beshta golga uzatma berdi. Seshanba kuni Angliya terma jamoasi Latviya bilan o‘yinda 5:0 hisobida g‘alaba qozonganida Reshford zaxiradan maydonga tushdi.
U «qizil shaytonlar» akademiyasida tarbiyalangan. Ushbu futbolchi o‘zining mehnati va qat’iyati bilan jamoasiga katta foyda keltirmoqda.
Uning so‘zlari yosh futbolchilar uchun ham o‘rnak bo‘lishi mumkin. Hayotda muvaffaqiyatga erishish uchun faqat iste’dod emas, balki sabr va mashaqqat ham zarurdir.

Рашфорд: Настойчивость важнее таланта
Маркус Решфорд, нападающий сборной Англии и клуба Барселона, откровенно рассказал о главном факторе своего успеха. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, настойчивость важнее таланта. Это верно не только для футбола, но и для всех сфер жизни.
В жизни может случиться любая ситуация, поэтому самым важным качеством является именно настойчивость, — сказал 27-летний футболист в интервью. Прошлым летом он перешёл в Барселону на правах аренды из Манчестер Юнайтед.
В составе каталонцев он сыграл в десяти матчах, забил три гола и отдал пять результативных передач. Во вторник, когда сборная Англии выиграла у Латвии со счётом 5:0, Решфорд вышел на поле с лавки запасных.
Он воспитанник академии «красных дьяволов». Этот футболист приносит большую пользу своей команде благодаря своему труду и настойчивости.
Его слова могут служить примером для молодых футболистов. Для достижения успеха в жизни нужны не только талант, но и терпение с упорством.