Barselona Erik Garsiya bilan shartnomani uzaytiradi
Barselona klubi muhim futbolchilar bilan shartnomalarni uzaytirishni davom ettirmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda klub yarim himoyachi Frenki de Yong bilan yangi kelishuv imzolaganini e’lon qildi. Jurnalist Nikolo Skiraga ko‘ra, yaqin orada Niderlandiya vakilidan keyin himoyachi Erik Garsiya bilan ham yangi shartnoma tuziladi.
Ispaniyalik futbolchi markaziy va qanot himoyachisi sifatida o‘ynay oladi. Uning yangi shartnomasi 2030 yilgacha amal qiladi.
Hozirgi vaqtda Erik Garsiyaning Barselona bilan amaldagi kelishuvi kelasi yilning o‘rtalarida tugaydi. 24 yoshli futbolchi joriy mavsumda Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa tarkibida barcha turnirlarda o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi yangi shartnoma jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Garsiyaning Barselonada qolishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi.
Shuningdek, u har ikki qanot va markazda o‘ynay olishi bilan jamoaga ko‘proq imkoniyatlar yaratadi. Futbolchining professional darajadagi tajribasi va yoshligi Barselona uchun katta ustunlik bo‘ladi.

Барселона продлевает контракт с Эриком Гарсией
Клуб Барселона продолжает продлевать контракты с важными футболистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб объявил о подписании нового соглашения с полузащитником Френки де Йонгом. По словам журналиста Николо Скиры, в ближайшее время после представителя Нидерландов будет заключён новый контракт и с защитником Эриком Гарсией.
Испанский футболист может играть как центральный, так и фланговый защитник. Его новый контракт действует до 2030 года.
В настоящее время действующее соглашение Эрика Гарсии с Барселоной истекает в середине следующего года. 24-летний футболист в текущем сезоне под руководством Ханса-Дитера Флика сыграл во всех турнирах десять матчей и забил один гол.
Новое соглашение между руководством клуба и футболистом имеет важное значение для будущих успехов команды. Оставшись в Барселоне, Гарсия поможет укрепить линию защиты команды.
Кроме того, его способность играть на обоих флангах и в центре создаёт для команды больше возможностей. Профессиональный опыт и молодость футболиста станут большим преимуществом для Барселоны.