Myunxenning "Bavariya" jamoasi va Angliya terma jamoasi hujumchisi Gari Keyn jahon chempionatining yakuniy bosqichiga muddatidan oldin chiqishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya terma jamoasi so‘nggi o‘yinlarda ajoyib natijalar ko‘rsatib, saralash bosqichida o‘z o‘rnini mustahkamladi. Ular Latviya terma jamoasini mehmondagi o‘yinda 5:0 hisobida mag‘lub etib, saralash turnirining oxiridan ikki tur oldin mundialga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
Shu bilan birga, Tomas Tuxel boshchiligidagi jamoa hali birorta ham gol o‘tkazib yubormagan. UEFA matbuot xizmati futbolchining so‘zlarini keltirib, yakuniy bosqichga muddatidan oldin chiqish va gol o‘tkazmaslik katta yutuq ekanligini ta’kidladi.
Saralash bosqichida Angliya oltita o‘yinda oltita g‘alaba qozonib, 18 ta gol urdi va o‘z darvozasini daxlsiz saqladi. Gari Keyn Latviya bilan o‘yinda ikki gol urib, jamoasining g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi.
Bu natijalar Angliya terma jamoasining jahon chempionatida yuqori natijalar ko‘rsatishiga umid uyg‘otmoqda.

Гари Кейн похвалил выход Англии на чемпионат мира
Нападающий мюнхенской «Баварии» и сборной Англии Гарри Кейн высказался о досрочном выходе своей команды в финальную стадию чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сборная Англии показала отличные результаты в последних матчах, укрепив своё место в отборочном этапе. Они разгромили сборную Латвии в гостевом матче со счётом 5:0, обеспечив себе путёвку на чемпионат мира за два тура до окончания отбора.
При этом команда под руководством Томаса Тухеля ещё не пропустила ни одного гола. Пресс-служба УЕФА, цитируя слова футболиста, подчеркнула, что досрочный выход в финальную стадию и отсутствие пропущенных мячей — это большое достижение.
В отборочном этапе Англия одержала шесть побед в шести матчах, забив 18 голов и сохранив свои ворота в неприкосновенности. Гарри Кейн внёс значительный вклад в победу команды, забив два гола в матче с Латвией.