Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Miranchuk xalqaro musobaqalardan chetlatilish haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
UEFA va FIFA 2022 yil fevral oyida ushbu qarorni qabul qilgan edi. Miranchukning so‘zlariga ko‘ra, jamoa uzoq vaqt davomida yuqori darajada o‘ynamayapti va hozirgi vaziyat ularni qiynayapti.
Ular uchun xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmaslik juda achinarli holatdir. Jahon chempionati yaqinlashmoqda, lekin bu borada ko‘p gapirish qiyin.
Rossiya terma jamoasi hozirda faqat do‘stona o‘yinlar o‘tkazishi mumkin. O‘tgan oktabr oyida Valeriy Karpinning shogirdlari Eronni 2:1 hisobida mag‘lub etishdi va Boliviyani 3:0 hisobida yirik hisobda yutishdi.
Bu g‘alabalar jamoaning ruhiyatini ko‘tarishga yordam berdi. Shunga qaramay, xalqaro cheklovlar tufayli terma jamoaning imkoniyatlari cheklangan.

Миранчук раскритиковал отстранение сборной России
Полузащитник сборной России Алексей Миранчук высказался по поводу отстранения от международных соревнований. Об этом сообщает Euro-football.ru.
UEFA и FIFA приняли это решение в феврале 2022 года. По словам Миранчука, команда долгое время не играет на высоком уровне, и текущая ситуация доставляет им трудности.
Для них очень печально не иметь возможности участвовать в международных турнирах. Чемпионат мира приближается, но трудно много говорить об этом.
Сейчас сборная России может проводить только товарищеские матчи. В октябре прошлого года подопечные Валерия Карпина обыграли Иран со счётом 2:1 и крупно победили Боливию со счётом 3:0.
Эти победы помогли поднять боевой дух команды. Тем не менее, из-за международных ограничений возможности сборной ограничены.