Kokorin "Spartak"dagi intriga va muhitni ochiqchasiga aytdi
Kiprning "Aris" jamoasi hujumchisi Aleksandr Kokorin Moskva "Spartak" klubida o‘ynagan vaqtida klubdagi doimiy intriga va muhit haqida aytgan so‘zlarini tushuntirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U klubdagi vaziyatni normal emas deb atadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat boshidanoq shunday bo‘lgan, ayniqsa Kokorin "Spartak" bilan shartnoma imzolagani ommaga rasman e’lon qilinmasidan oldin barcha ommaviy axborot vositalariga ma’lum bo‘lganda.
Kokorin shartnomani imzolagan zahoti bu ma’lumot klub saytida e’lon qilinmasdan boshqa manbalarda tarqalganini aytdi. U bu holatni nisbatan oddiy voqea deb hisoblagan, ammo umumiy muhitni tushuntirib bo‘lmasligini va barchasi juda noprofessinal tarzda kechganini ta’kidladi.
Futbolchi klub rahbariyatidagi ayrim shaxslarni sobiq egasi Leonid Fedunga futbolchilar haqida noto‘g‘ri ma’lumot berish bilan shug‘ullanganlikda aybladi. Ularning asosiy vazifasi futbolchilarni ma’lum bir ko‘rinishda ko‘rsatish bo‘lgan.
Shuningdek, Kokorin Fedunning rafiqasi Zarema Salixova bilan gaplashishga harakat qilganini, ammo u suhbatga tayyor bo‘lmaganini tan oldi. Bu holat klub ichidagi murakkab munosabatlar va ishonchsizlikni ko‘rsatadi.
Kokorin o‘z fikrlarini ochiq va aniq ifoda etib, klubdagi vaziyatni yaxshilash uchun o‘zgarishlar zarurligini ta’kidladi.

Кокорин откровенно рассказал об интригах и атмосфере в "Спартак"
Нападающий кипрского клуба «Арис» Александр Кокорин объяснил свои слова о постоянных интригах и атмосфере в московском «Спартаке», где он играл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал ситуацию в клубе ненормальной. По его словам, так было с самого начала, особенно когда информация о подписании Кокориным контракта со «Спартаком» стала известна всем СМИ до официального объявления.
Кокорин отметил, что сразу после подписания контракта эта информация распространилась в других источниках, не дожидаясь публикации на сайте клуба. Он считал это относительно обычным событием, но подчеркнул, что общую атмосферу это не объясняет и всё происходило очень непрофессионально.
Футболист обвинил некоторых представителей руководства клуба в том, что они передавали бывшему владельцу Леониду Федуну неверную информацию о футболистах. Их основной задачей было представить игроков в определённом свете.
Также Кокорин признался, что пытался поговорить с супругой Федуна Заремой Салиховой, но она не была готова к разговору. Это свидетельствует о сложных отношениях и недоверии внутри клуба.
Кокорин открыто и чётко выразил своё мнение, подчеркнув необходимость изменений для улучшения ситуации в клубе.