Oblyakov: Rossiya Boliviyadan ancha kuchliroq edi
Moskva CSKA va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Ivan Oblyakov jurnalistlar bilan suhbatda BetBoom do‘stlik uchrashuvida Boliviya milliy jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni muhokama qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Oblyakovning so‘zlariga ko‘ra, Boliviya jamoasi yaxshi raqib hisoblanadi. Ularning tarkibida texnik jihatdan malakali o‘yinchilar bor.
Biroq, Rossiya jamoasi ancha kuchliroq edi va o‘yin yaxshi kechdi. Ular ko‘proq gol urishga ham imkon topishlari mumkin edi.
Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi do‘stlik uchrashuvi Moskva stadionida bo‘lib o‘tdi. Valeriy Karpinning shogirdlari 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdilar.
Shuni ta’kidlash kerakki, FIFA va UEFA tomonidan qabul qilingan qarorga ko‘ra, Rossiya terma jamoalari va klublari xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan. Shu sababli ular hozirda xalqaro turnirlarda ishtirok eta olmaydilar.
Bu cheklovlar jamoaning rivojlanishiga ta’sir qilishi mumkin, ammo ular o‘z maqsadlariga erishish uchun ichki musobaqalarda faoliyatlarini davom ettirmoqdalar.

Обляков: Россия была значительно сильнее Боливии
Полузащитник московского ЦСКА и сборной России Иван Обляков в беседе с журналистами обсудил матч товарищеской встречи BetBoom против национальной сборной Боливии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Облякова, команда Боливии является хорошим соперником. В их составе есть технически квалифицированные игроки.
Однако сборная России была значительно сильнее, и игра прошла хорошо. Они могли бы забить ещё больше голов.
Товарищеский матч между сборными России и Боливии прошёл на московском стадионе. Подопечные Валерия Карпина одержали уверенную победу со счётом 3:0.
Стоит отметить, что согласно решению FIFA и UEFA, сборные и клубы России отстранены от международных соревнований. Поэтому они в настоящее время не могут участвовать в международных турнирах.
Эти ограничения могут повлиять на развитие команды, однако они продолжают свою деятельность во внутренних соревнованиях, чтобы достигать своих целей.