Barinov Karpinning g‘alaba so‘zlarini oshkor qildi
Rossiya terma jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Barinov milliy jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin o‘rtasidagi BetBoom do‘stlik o‘yini davomida tanaffus vaqtida va o‘yindan keyin aytgan so‘zlarini ochiqladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tanaffusda murabbiy ba’zi individual xatoliklarga e’tibor qaratgan, o‘yindan so‘ng esa g‘alaba uchun futbolchilarga minnatdorchilik bildirgan va ularni katta yutuq deb atagan. Ular bundan keyin ham tayyorgarlikni davom ettirishlarini ta’kidlagan.
Bu haqda Rossiya Futbol Ittifoqi matbuot xizmati ma’lumot berdi. Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva stadionida bo‘lib o‘tdi.
Mezbonlar aniq hisob bilan 3:0 g‘alaba qozondi. Oldingi haftadagi do‘stlik uchrashuvida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Eron terma jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu natijalar jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rayotganidan darak beradi va kelajakdagi musobaqalar uchun ijobiy kayfiyat yaratmoqda.

Баринов раскрыл слова победы Карпина
Полузащитник сборной России Дмитрий Баринов раскрыл слова, которые главный тренер национальной команды Валерий Карпин сказал во время перерыва и после матча товарищеской игры BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во время перерыва тренер обратил внимание на некоторые индивидуальные ошибки, а после игры поблагодарил футболистов за победу и назвал её большим достижением. Он подчеркнул, что команда продолжит подготовку и дальше.
Об этом сообщила пресс-служба Российского футбольного союза. Матч между сборными России и Боливии прошёл на московском стадионе.
Хозяева одержали уверенную победу со счётом 3:0. На прошлой неделе в товарищеском матче команда под руководством Валерия Карпина обыграла сборную Ирана со счётом 2:1.
Эти результаты свидетельствуют о хорошей подготовке команды и создают позитивный настрой на будущие соревнования.