Vorobyov Rossiya terma jamoasi seriyasi haqida gapirdi
Poytaxtning Lokomotiv jamoasi hujumchisi Dmitriy Vorobyov Rossiya terma jamoasining mag‘lubiyatsiz seriyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirgi raqiblar darajasi avvalgiga nisbatan ancha kuchliroq, ammo terma jamoa g‘alaba qozonishda davom etmoqda. Vorobyovning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ushbu seriya haqida maxsus muhokama olib borilmagan.
Oktabr oyida Rossiya terma jamoasi BetBoom turnirida Iroq va Boliviya jamoalariga qarshi maydonga tushdi. Har ikkala o‘yinda ham Valeriy Karpinning shogirdlari g‘alaba qozondi.
Birinchi o‘yinda hisob 2:1, ikkinchisida esa 3:0 bo‘ldi. Keyingi oyda Rossiya terma jamoasi do‘stona uchrashuvlarda Peru va Chili terma jamoalariga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinlar terma jamoaning tayyorgarlik darajasini oshirish va jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega. Terma jamoa uchun g‘alabalar seriyasi davom etishi jamoa a’zolari va muxlislar uchun katta quvonchdir.

Воробьёв рассказал о серии сборной России
Нападающий столичного клуба «Локомотив» Дмитрий Воробьёв высказался о серии сборной России без поражений. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, уровень нынешних соперников значительно выше, чем раньше, однако сборная продолжает одерживать победы. По словам Воробьёва, в команде не было специального обсуждения этой серии.
В октябре сборная России участвовала в турнире BetBoom, сыграв против команд Ирака и Боливии. В обоих матчах подопечные Валерия Карпина одержали победы.
В первом матче счёт был 2:1, во втором — 3:0. В следующем месяце сборная России проведёт товарищеские матчи против сборных Перу и Чили.
Эти игры имеют важное значение для повышения уровня подготовки сборной и укрепления её позиций в мировом футболе. Продолжение серии побед для сборной является большой радостью для игроков и болельщиков.