Rossiya terma jamoasi Boliviyaga qarshi g‘alaba qozondi
Rossiya Futbol Ittifoqining sobiq prezidenti Vyacheslav Koloskov Rossiya terma jamoasining Boliviya jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvida qozongan katta g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning jamoasi Moskvada bo‘lib o‘tgan o‘yinda Boliviya terma jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Koloskovning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi g‘alabani haqli ravishda qo‘lga kiritdi, chunki u o‘yinda ancha maqsadga yo‘naltirilgan edi.
Bunday do‘stlik uchrashuvlari Rossiya jamoasi uchun muhim hisoblanadi, chunki Boliviya futbolchilari to‘p bilan yaxshi ishlashadi va bu biz uchun katta saboqdir. Shuningdek, u so‘nggi paytlarda Boliviyaga qarshi o‘yinni o‘ziga yoqqan kam sonli uchrashuvlardan biri deb ta’kidladi.
To‘rt kun oldin esa Rossiya terma jamoasi Volgogradda Eron jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu natijalar Rossiya futboli uchun ijobiy rivojlanish belgisi bo‘lib, jamoaning keyingi musobaqalarga tayyorgarligini ko‘rsatadi.

Сборная России одержала победу над Боливией
Бывший президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков высказался о крупной победе сборной России в товарищеском матче против сборной Боливии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Валерия Карпина в матче, прошедшем в Москве, обыграла сборную Боливии со счётом 3:0. По словам Колоскова, сборная России заслуженно одержала победу, так как игра была достаточно целенаправленной.
Такие товарищеские матчи важны для российской команды, поскольку боливийские футболисты хорошо работают с мячом, и это является для нас большим уроком. Также он отметил, что это был один из немногих матчей против Боливии, который ему понравился в последнее время.
Четыре дня назад сборная России в Волгограде обыграла команду Ирана со счётом 2:1. Эти результаты являются положительным знаком развития российского футбола и показывают готовность команды к предстоящим соревнованиям.