Fransuz hujumchisi Usmon Dembele "PSJ" jamoasida faoliyat yuritadi va yaqinda "Oltin to‘p" mukofotini qo‘lga kiritgandan so‘ng daromadini oshirishni xohlamoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
L'Équipe nashrining xabar berishicha, hozirgi vaqtda Dembele yillik maoshi 18 million yevroni tashkil qiladi. Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilda tugaydi, ammo yangi kelishuv bo‘yicha muzokaralar allaqachon boshlanib ketgan.
Dembele o‘zining yangi shartnomasida daromadini oshirishni istaydi va buni "Oltin to‘p" egasi sifatidagi mavqeiga asos qilib ko‘rsatmoqda. Joriy mavsumda 28 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Ushbu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatmoqda va kelgusida ham yuqori darajada o‘ynashga intilishini bildiradi. Dembele klub bilan yangi kelishuvga erishib, o‘zining professional faoliyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan.

Дембеле требует повышения зарплаты в ПСЖ
Французский нападающий Усман Дембеле выступает за команду "ПСЖ" и недавно, после получения награды "Золотой мяч", хочет увеличить свой доход. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания L'Équipe, в настоящее время годовая зарплата Дембеле составляет 18 миллионов евро. Его действующий контракт с клубом истекает в 2028 году, однако переговоры о новом соглашении уже начались.
Дембеле хочет увеличить свой доход в новом контракте, ссылаясь на свой статус обладателя "Золотого мяча". В текущем сезоне 28-летний футболист сыграл в четырёх матчах во всех соревнованиях, забил два гола и сделал две результативные передачи.
Эти результаты ясно показывают его вклад в команду и стремление играть на высоком уровне в будущем. Дембеле намерен достичь нового соглашения с клубом и продолжить развитие своей профессиональной карьеры.