32 yoshli futbolchi Kazanning Rubin jamoasi bilan bir yillik shartnoma imzoladi. Semakning aytishicha, u bunday qarorni kutgan va Daler tez orada o‘z formasini tiklab, muxlislarni o‘zining ajoyib o‘yini bilan xursand qilishini umid qilmoqda.
U ajoyib futbolchi ekanligini ta’kidladi va uning jamoaga qaytganidan mamnunligini bildirdi. Kuzyev 2017 yildan 2023 yilgacha Zenit safida o‘ynadi, so‘ngra Fransiyaning Le Havr klubida ikki mavsum to‘p surdi.
Hozirda Rubin jamoasi tarkibida uchta o‘yinda maydonga tushgan bo‘lsa-da, hali gol urishga muvaffaq bo‘lmadi. Uning jamoaga qo‘shilishi Rubinning o‘yini uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Семак положительно оценил возвращение Кузяева в РПЛ
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак высказался о возвращении бывшего полузащитника Далера Кузяева в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
32-летний футболист подписал однолетний контракт с казанским клубом «Рубин». По словам Семака, он ожидал такого решения и надеется, что Далер вскоре восстановит свою форму и порадует болельщиков своей отличной игрой.
Он подчеркнул, что Кузяев — отличный футболист и выразил удовлетворение его возвращением в команду. Кузяев играл за «Зенит» с 2017 по 2023 год, после чего два сезона выступал за французский клуб «Гавр».
В настоящее время, несмотря на то, что он провёл три матча в составе «Рубина», ему ещё не удалось забить гол. Ожидается, что его присоединение станет важным фактором для игры «Рубина».