U klubda hozirgi kunda tarkib to‘liq shakllanganini ta’kidladi. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Kuzyovning o‘tishi juda qisqa muddat ichida amalga oshgan va bu qarorni tez qabul qilish qiyin bo‘lgan.
Shuning uchun futbolchi o‘sha paytda mavjud bo‘lgan taklifni qabul qilgan. Eslatib o‘tamiz, sentabr oyida 32 yoshli rossiyalik futbolchi Kazan shahridagi «Rubin» jamoasi bilan mehnat shartnomasini imzolagan.
Kuzyov «Zenit» safida 2017 yildan 2023 yilgacha o‘ynagan. U bu davr mobaynida 183 o‘yinda maydonga tushib, 23 ta gol urgan va 29 ta golga uzatma bergan.

Семак: Кузьов быстро принял предложение
Главный тренер санкт-петербургского «Зенита» Сергей Семак ответил на вопрос о возвращении Далера Кузьёва в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в клубе на данный момент сформирован полный состав. По словам Семака, переход Кузьёва произошёл в очень короткие сроки, и принять это решение было непросто.
Поэтому футболист принял тогдашнее предложение, которое было доступно. Напомним, что в сентябре 32-летний российский футболист подписал контракт с казанским «Рубином».
Кузьёв выступал за «Зенит» с 2017 по 2023 год. За это время он провёл 183 матча, забил 23 гола и отдал 29 результативных передач.