Zenit jamoasi darvozaboni Denis Adamov Boliviya terma jamoasining Rossiya bilan do‘stlik o‘yinidagi darajasini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya terma jamoasi Moskva shahrida bo‘lib o‘tgan o‘yinda raqibini 3:0 hisobida yengib o‘tdi. Adamovning so‘zlariga ko‘ra, Boliviya terma jamoasining umumiy darajasi o‘rtacha, ammo faqat bitta o‘yinga qarab to‘liq baho berish qiyin.
Ular maydonda harakat qilishdi va o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga harakat qilishdi. Shuningdek, Adamov Rossiya terma jamoasidagi ijobiy muhitga ham e’tibor qaratdi.
Unga ko‘ra, barcha futbolchilar milliy jamoaga yaxshi kayfiyatda kelishadi. Kelasi noyabr oyida Rossiya terma jamoasi yana ikki do‘stlik o‘yinini o‘tkazadi.
15 noyabr kuni Sankt-Peterburgda Karpin boshchiligidagi jamoa Peru bilan o‘ynaydi, shuningdek, 15 noyabrda Sochida Chili terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Bu o‘yinlar jamoaning tayyorgarlik darajasini oshirish va yangi taktika sinovidan o‘tish imkonini beradi.

Денис Адамов оценил национальную сборную Боливии
Вратарь команды «Зенит» Денис Адамов оценил уровень сборной Боливии в товарищеском матче с Россией. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Сборная России в матче, который прошёл в Москве, одержала победу над соперником со счётом 3:0. По словам Адамова, общий уровень сборной Боливии средний, однако сложно дать полную оценку, основываясь только на одной игре.
Они действовали на поле и старались показать свои возможности. Также Адамов обратил внимание на позитивную атмосферу в сборной России.
По его словам, все футболисты приходят в национальную команду в хорошем настроении. В следующем ноябре сборная России проведёт ещё два товарищеских матча.
15 ноября в Санкт-Петербурге команда под руководством Карпина сыграет с Перу, а также 15 ноября в Сочи выйдет на поле против сборной Чили. Эти игры позволят повысить уровень подготовки команды и испытать новую тактику.