Shveysariyalik mutaxassis boshchiligida jamoa Rossiya chempionatining 11-turidan so‘ng 24 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Kislyakning aytishicha, Chelestining yondashuvi Yevropa uslubida bo‘lib, bu butun jamoaning, futbolchilar, xodimlar va murabbiylar shtabining birgalikdagi mehnati natijasidir.
Ko‘pchilik maydon ortida sodir bo‘layotgan jarayonlarni ko‘rmaydi. Chelestini iyun oyida jamoaga rahbar bo‘lib kelgan va o‘zining birinchi o‘yinida Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritgan.
Endi CSKA 12-turda safarda ikkinchi o‘rinda borayotgan Lokomotiv jamoasi bilan bellashadi. Lokomotiv jamoasi CSKAdan faqat bitta ochko ortda qolmoqda.
Ushbu o‘yin jamoalar o‘rtasidagi kuch sinoviga aylanadi. CSKA jamoasi murabbiy rahbarligida jamoaviy ruh va intizomga katta e’tibor bermoqda.

Кисляк Челестин раскрыл секрет успеха ЦСКА
Полузащитник ЦСКА Матвей Кисляк рассказал о секрете успеха команды под руководством тренера Фабио Челесте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством швейцарского специалиста команда после 11-го тура чемпионата России лидирует с 24 очками. По словам Кисляка, подход Челесте европейский, и это результат совместной работы всей команды — игроков, сотрудников и тренерского штаба.
Большинство не видит процессов, происходящих за кулисами. Челесте пришёл в команду в июне и в своём первом матче завоевал Суперкубок России.
Теперь ЦСКА в 12-м туре сыграет в гостях с «Локомотивом», который занимает второе место. «Локомотив» отстаёт от ЦСКА всего на одно очко.
Этот матч станет проверкой сил между командами. Под руководством тренера ЦСКА уделяет большое внимание командному духу и дисциплине.