Rossiya terma jamoasining yarim himoyachisi Danil Glebov "Yevro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida Boliviya terma jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvida qo‘lga kiritilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoamiz Boliviyaga nisbatan nisbatan oson g‘alaba qozongandek tuyulishi mumkin, biroq o‘yinda qiyinchiliklar ham bo‘lgan. Ba’zi daqiqalarda raqib ustunlik qilayotgandek taassurot paydo bo‘lgan, ammo umumiy hisobda jamoamiz haqli g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Boliviya terma jamoasi bilan ilk bor o‘ynaganlarini aytgan futbolchi, bu jamoa boshqa terma jamoalardan farq qilmasligini ta’kidladi. Shuningdek, u Boliviya va Eron jamoalari bilan bo‘lgan o‘yinlarni ham eslab o‘tdi.
Har ikki o‘yinda yaxshi va qiyin lahzalar bo‘lgan, lekin bu uchrashuvlar jamoa uchun foydali bo‘lgan. Rossiya Futbol Ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov o‘yindan keyin kiyinish xonasiga tashrif buyurib, jamoani g‘alaba bilan tabriklagan.
Dinamo jamoasi keyingi o‘yinda "Axmat" bilan to‘qnash kelishini aytgan Glebov, har qanday o‘yinda oson g‘alaba bo‘lmasligini, shuning uchun jamoa og‘ir o‘yinga tayyorlanayotganini bildirdi. Rossiya terma jamoasining mag‘lubiyatsiz 22 o‘yindan iborat seriyasi borligi haqida so‘ralganda, Glebov bunday natija raqiblarning kuchiga bog‘liq ekanini ta’kidladi.
Ba’zi terma jamoalar Rossiyaga nisbatan darajasi past bo‘lsa-da, Nigeriya va Kamerun kabi kuchli futbolchilarga ega jamoalar ham borligini aytdi. Shuningdek, Kabо-Verde terma jamoasining ilk bor Jahon chempionatiga chiqishi haqida so‘ralganda, bu holatni katta bayram deb baholadi va ularning musobaqadagi ishtirokini kuzatishni taklif qildi.

Глебов оценил соперников сборной России
Полузащитник сборной России Данил Глебов в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» поделился мнением о победе в товарищеском матче против сборной Боливии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нашей команде могла показаться относительно лёгкой победа над Боливией, однако в игре были и трудности. В некоторые моменты создавалось впечатление, что соперник доминирует, но в целом наша команда заслуженно одержала победу.
Футболист отметил, что впервые сыграл со сборной Боливии и подчеркнул, что эта команда не отличается от других национальных сборных. Также он вспомнил матчи с командами Боливии и Ирана.
В обоих играх были хорошие и сложные моменты, но эти встречи оказались полезными для команды. Президент Российского футбольного союза Александр Дюков после матча посетил раздевалку и поздравил команду с победой.
Глебов, который заявил, что в следующем матче «Динамо» встретится с «Ахматом», отметил, что в любом матче не бывает лёгких побед, поэтому команда готовится к тяжёлой игре. Отвечая на вопрос о серии из 22 матчей сборной России без поражений, Глебов подчеркнул, что такой результат зависит от силы соперников.
Он отметил, что хотя некоторые сборные уступают России по уровню, есть команды с сильными футболистами, такие как Нигерия и Камерун. Также, отвечая на вопрос о первом выходе сборной Кабо-Верде на чемпионат мира, он оценил это событие как большой праздник и предложил следить за их участием в турнире.