Bilyaletdinov: Lokomotiv va CSKA o‘yini hal qiluvchi
U «Lokomotiv» va CSKA o‘rtasidagi kelajakdagi o‘yinni muhim deb atadi. Bilyaletdinovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi bosqichda CSKAga qarshi o‘yin «Lokomotiv» uchun juda katta ahamiyatga ega.
Ushbu o‘yinda birinchi o‘rinni qo‘lga kiritish mumkin, biroq durang natijasi «Krasnodar»ga ham yetakchilik qilish imkonini beradi. Bu esa o‘yinga yanada qiziqarlik qo‘shadi.
Murabbiyning ta’kidlashicha, bunday to‘qnashuvlar kam uchraydi va ular har doim jiddiy bahs bo‘ladi. Mutaxassis fikricha, ikkala jamoa ham kelayotgan o‘yinning ahamiyatini yaxshi tushunadi va unga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Rossiya chempionatining 12-turida bo‘lib o‘tadigan «Lokomotiv» va CSKA o‘rtasidagi o‘yin 18 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:45da boshlanadi.
Hozirda «armiyachilar» 24 ochko bilan chempionat jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. Mikhail Galaktionov boshchiligidagi «Lokomotiv» esa bir ochko ortda qolib, ikkinchi pog‘onada joylashgan.

Билялетдинов: матч Локомотив и ЦСКА решающий
Известный тренер Ринат Билялетдинов высказал своё мнение о дерби столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал предстоящий матч между «Локомотивом» и ЦСКА важным. По словам Билялетдинова, на данном этапе игра против ЦСКА имеет огромное значение для «Локомотива».
В этой игре можно занять первое место, однако ничья позволит «Краснодару» также возглавить таблицу. Это добавляет матчу дополнительный интерес.
По мнению тренера, такие столкновения случаются редко и всегда являются серьёзным противостоянием. Специалист считает, что обе команды хорошо понимают важность предстоящей игры и серьёзно к ней готовятся.
Матч между «Локомотивом» и ЦСКА в 12-м туре чемпионата России состоится 18 октября. Игра начнётся в 19:45 по московскому времени.
В настоящее время «армейцы» занимают первое место в турнирной таблице с 24 очками. «Локомотив» под руководством Михаила Галактионова отстаёт на одно очко и находится на второй позиции.