Shelvi: Men bolalarimning Angliyada ulg‘ayishini istamayman
Jondjo Shelvi, sobiq "Liverpul" futbolchisi, hozirda Birlashgan Arab Amirliklarining past ligalaridan birida o‘ynamoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Angliyada hayot haqida fikrlarini bildirib o‘tdi. Shelvi BBCga bergan intervyusida shunday dedi: "Halol bo‘lsam, bolalarim Angliyada o‘sishini istamayman.
Biz Buyuk Britaniyaning yaxshi hududida yashashga omadimiz keldi. London shahrida soat taqish yoki telefonni ko‘tarish men uchun hech qachon ma’qul bo‘lmas edi." Shuningdek, u boshqa chempionatga ko‘chib o‘tishi sabablarini ham tushuntirdi.
"Menga pul uchun kelganim haqida gaplar eshitdim. Qanday pul?
BAA ikkinchi ligasida pul yo‘q. Bu yerda futbolchining o‘rtacha oylik maoshi 2000 funt sterling atrofida.
Bu menga butun kareram davomida topgan daromadim bilan solishtirganda juda oz. Londonda mehmonxonada ishlaydigan ukam mengdan ko‘proq pul topadi, shuning uchun men pul uchun kelmadim," dedi Shelvi.
U Angliya terma jamoasi safida 6 ta o‘yin o‘tkazgan. "Liverpul"dan tashqari, u "Nyukasl" va boshqa bir nechta klublarda ham o‘ynagan.

Shelvi: Я не хочу, чтобы мои дети росли в Англии
Джонджо Шелви, бывший футболист "Ливерпуля", в настоящее время играет в одной из низших лиг Объединённых Арабских Эмиратов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о жизни в Англии. В интервью BBC Шелви сказал: "Если быть честным, я не хочу, чтобы мои дети росли в Англии.
Нам повезло жить в хорошем районе Великобритании. Для меня никогда не было приемлемо носить часы или отвечать на телефон в Лондоне." Также он объяснил причины перехода в другой чемпионат.
"Я слышал разговоры о том, что я пришёл сюда ради денег. Какие деньги?
Во второй лиге ОАЭ денег нет. Средняя зарплата футболиста здесь около 2000 фунтов стерлингов в месяц.
Это очень мало по сравнению с тем, что я зарабатывал за всю свою карьеру. Мой брат, который работает в отеле в Лондоне, зарабатывает больше меня, поэтому я не пришёл сюда ради денег," — сказал Шелви.
Он провёл 6 матчей за сборную Англии. Помимо "Ливерпуля", он также играл за "Ньюкасл" и несколько других клубов.