Martinelli: Arteta doimo menga yaxshi munosabatda bo‘ladi
Braziliyalik qanot hujumchisi Gabriyel Martinelli “Arsenal” jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta bilan munosabatlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Martinellining ta’kidlashicha, Arteta unga doimo yaxshi munosabatda bo‘lgan. O‘tgan mavsumda maydonga kam chiqgan paytlarida u murabbiyning xonasiga borib, imkoniyat berilishiga ishonch bildirgan.
Endi esa o‘sha imkoniyatdan to‘liq foydalanganidan xursandligini aytadi. U “Arsenal” klubini juda sevishini bildirgan.
Joriy mavsumda 24 yoshli hujumchi barcha turnirlarda to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi. 18 oktabr kuni “Arsenal” Angliya Premer Ligasi 8-tur doirasida “Fulxem”ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi. Martinelli va jamoasi muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Мартинелли: Артета всегда хорошо ко мне относится
Бразильский вингер Габриэль Мартинелли рассказал о своих отношениях с главным тренером «Арсенала» Микелем Артетой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мартинелли, Артета всегда относился к нему хорошо. В те моменты прошлого сезона, когда он редко выходил на поле, он заходил в кабинет тренера и выражал уверенность в том, что получит шанс.
Теперь он рад, что полностью воспользовался этой возможностью. Он отметил, что очень любит клуб «Арсенал».
В текущем сезоне 24-летний нападающий сыграл в девяти матчах во всех турнирах, забил три гола и сделал одну голевую передачу. 18 октября «Арсенал» проведёт выездной матч 8-го тура Английской Премьер-лиги против «Фулхэма».
Встреча начнётся в 19:30 по московскому времени. Мартинелли и его команда стремятся показать хороший результат перед болельщиками.