Dorofeyev: Smolov mening futbol qahramonim
Qozog‘istonning Atyrau futbol klubiga ijarada o‘ynayotgan Krasnodar jamoasi hujumchisi Konstantin Dorofeev o‘zining qahramoni sifatida Fyodor Smolovni tan oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Dorofeev Smolovning o‘yini unga juda yoqishini, ayniqsa u eng yaxshi to‘purar bo‘lgan paytlarini alohida ta’kidlab o‘tdi. U Smolovning ochilishini, harakatlarining moslashuvchanligini va gol urishdagi aniqligini yuqori baholadi.
Dorofeevning so‘zlariga ko‘ra, Smolovda barcha zarur futbol qobiliyatlari mavjud bo‘lib, u har qanday to‘pni darvozaga yo‘llay oladi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan yozda 35 yoshli Smolov Krasnodar jamoasidan erkin agent sifatida ketgan edi.
U Krasnodar bilan birinchi marta Rossiya chempioni bo‘lgan. Bu yutuq uning futbol faoliyatidagi muhim bosqichlardan biri hisoblanadi.

Дорофеев: Смолов мой футбольный герой
Нападающий команды «Краснодар», выступающий в аренде в футбольном клубе «Атырау» из Казахстана, Константин Дорофеев признал своим героем Фёдора Смолова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дорофеев отметил, что ему очень нравится игра Смолова, особенно выделил те периоды, когда тот был лучшим бомбардиром. Он высоко оценил раскрытие Смолова, гибкость его движений и точность при забивании голов.
По словам Дорофеева, у Смолова есть все необходимые футбольные способности, и он может отправить любой мяч в ворота. Напомним, что прошлым летом 35-летний Смолов покинул «Краснодар» в статусе свободного агента.
Он впервые стал чемпионом России вместе с «Краснодаром». Это достижение считается одним из важных этапов в его футбольной карьере.