Rossiyalik murabbiy Aleksandr Tochilin, ilgari Sochi jamoasini boshqargan, Janubiy jamoaning Sankt-Peterburgning Zenit klubi bilan bo‘ladigan yaqin o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U 12-tur doirasida o‘tkaziladigan ushbu uchrashuv 19 oktabr kuni Sochi jamoasining uy maydonida bo‘lib o‘tishini ma’lum qildi. Tochilinning ta’kidlashicha, hozirgi vaziyatda jamoa o‘yinlarni oson va qiyin deb ajratishga haqli emas, chunki har bir ochko jamoaga yangi imkoniyat yaratadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, garchi imkoniyatlar mavjud bo‘lsa-da, ular juda kam. Hozirgi paytda Igor Osinkin boshchiligidagi Sochi jamoasi Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida besh ochko bilan oxirgi o‘rinda bormoqda.
Zenit esa yigirma ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda turibdi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, g‘alaba uchun kurash davom etmoqda.

Сочи имеет возможность заработать очки против Зенита
Российский тренер Александр Точилин, ранее возглавлявший команду Сочи, высказался о предстоящем матче южной команды с петербургским клубом Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что эта встреча в рамках 12-го тура состоится 19 октября на домашнем поле команды Сочи. По словам Точилина, в текущей ситуации команда не вправе делить игры на легкие и сложные, так как каждое очко открывает новые возможности для команды.
По его словам, хотя шансы и есть, они очень невелики. В настоящее время команда Сочи под руководством Игоря Осинкина занимает последнее место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги с пятью очками.
Зенит же располагается на четвертом месте с двадцатью очками. Эта игра имеет большое значение для команд, и борьба за победу продолжается.