Hujumchi Gonsalo Garsiya yozgi Klub jahon chempionatida a’lo darajada o‘zini ko‘rsatdi va to‘rtta gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, 2025/2026 yilgi mavsumda Garsiya faqat bir marta «Real»ning asosiy tarkibida maydonga tushdi. Goal portali Marca nashriga tayanib ma’lum qilishicha, Garsiyaning cheklangan o‘yin vaqti qishki transfer oynasida bir qator klublarning uning faoliyatiga qiziqishini oshirishi kutilmoqda.
Shunga qaramay, «Real» bosh murabbiyi Xabi Alonso 21 yoshli hujumchini jiddiy hisobga olgani uchun uni jamoadan qo‘yib yubormasligi aytilmoqda. Transfermarkt sayti Gonsalo Garsiyaning qiymatini 15 million yevroga baholaydi.
Hozirgi vaqtda futbolchining «Real» bilan tuzilgan amaldagi shartnomasi 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shunday qilib, klub yosh futbolchiga ishonch bildirgan holda uni saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Хаби Алонсо оставляет Гонсало Гарсию в команде
Нападающий Гонсало Гарсия отлично проявил себя на летнем Клубном чемпионате мира, забив четыре гола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в сезоне 2025/2026 Гарсия вышел на поле в основном составе «Реала» всего один раз. По информации портала Goal со ссылкой на издание Marca, ограниченное игровое время Гарсии, как ожидается, повысит интерес к нему со стороны ряда клубов в зимнее трансферное окно.
Тем не менее, главный тренер «Реала» Хаби Алонсо, серьезно относящийся к 21-летнему нападающему, не собирается отпускать его из команды. Сайт Transfermarkt оценивает стоимость Гонсало Гарсии в 15 миллионов евро.
В настоящее время действующий контракт футболиста с «Реалом» рассчитан до середины 2030 года. Таким образом, клуб, выражая доверие молодому игроку, старается сохранить его в составе.