Kuchaev: Rostov ko‘p o‘yinlarda adolatsiz yutqazdi
«Rostov» jamoasining markaziy yarimhimoyachisi Konstantin Kuchaev joriy mavsumda Rossiya chempionatidagi o‘yinlarini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikricha, jamoa mavsumning birinchi uchdan bir qismini o‘rtacha o‘tkazdi. Dastlabki o‘yinlar muvaffaqiyatsiz bo‘ldi, ko‘plab o‘yinlarda adolatsiz mag‘lubiyatga uchrashdi va ko‘plab oddiy xatolar tufayli gol o‘tkazib yuborishdi.
Hozirda esa bu muammolarni bartaraf etishga muvaffaq bo‘lindi. Kuchaevning so‘zlariga ko‘ra, «Rostov» oxirgi beshta o‘yinda mag‘lub bo‘lmagan holda yaxshi natija ko‘rsatdi.
Jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba boshchiligida Rossiya Premer-ligasining 11 turida 13 ochko to‘pladi. «Spartak»ga qarshi o‘yindan oldin «Rostov» turnir jadvalida o‘nchi o‘rinda turibdi.
Bu ko‘rsatkich jamoaning mavsum davomida o‘z o‘yinini yaxshilashga intilayotganidan dalolat beradi. Umuman olganda, «Rostov» mavsumning keyingi bosqichlarida yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishga umid qilmoqda.

Кучаев: Ростов во многих матчах проигрывал несправедливо
Центральный полузащитник команды «Ростов» Константин Кучаев оценил выступления в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда провела первую треть сезона на среднем уровне. Начальные матчи были неудачными, во многих играх команда потерпела несправедливые поражения и пропускала голы из-за множества простых ошибок.
В настоящее время удалось устранить эти проблемы. По словам Кучаева, «Ростов» показал хорошие результаты, не проигрывая в последних пяти матчах.
Под руководством главного тренера Джонатана Альбы команда набрала 13 очков в 11 турах Российской Премьер-лиги. Перед игрой со «Спартаком» «Ростов» занимает десятое место в турнирной таблице.
Этот показатель свидетельствует о том, что команда стремится улучшить свою игру в течение сезона. В целом, «Ростов» надеется показать ещё лучшие результаты в последующих этапах сезона.