Rossiyalik murabbiy Oleg Kononov Moskva “Torpedo” futbol klubining bosh murabbiyi lavozimiga qaytish taklifini nima uchun qabul qilgani haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kononov avgust oyining o‘rtalarida Ligi PARI musobaqasida yomon natija ko‘rsatgani sababli klubdan bo‘shatilgan edi. Yaqinda esa “avtozavodchilar” 59 yoshli mutaxassisni bosh murabbiy lavozimiga qayta tayinlashdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu unga katta sinov va motivatsiya bo‘lib, aynan hozirda u bu klubga nisbatan chuqur hurmat va qiziqish bildiradi. “Torpedo”da juda jiddiy maqsadlar bor, shaxsiy jihatdan esa har doim yangi chaqiriqlarni qabul qilishga tayyorman, dedi Kononov “Match Premier” telekanalida.
U klubdan ketganidan keyin barcha o‘yinlarni diqqat bilan kuzatib borganini ham ta’kidladi. Hozirgi kunda Ligi PARI musobaqasining 14-turidan so‘ng “Torpedo” jamoasi musobaqa jadvalida oxirgi o‘rinda turibdi va faqat 10 ochko to‘plagan.
Bu holat Kononov uchun jamoani rivojlantirish va yuqori natijalarga erishish uchun qo‘shimcha rag‘bat bo‘lmoqda.

Кононов откровенно рассказал о причине возвращения в "Торпедо"
Российский тренер Олег Кононов рассказал, почему он принял предложение вернуться на пост главного тренера футбольного клуба «Торпедо» Москва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кононов был уволен из клуба в середине августа из-за плохих результатов в турнире Лиги PARI. Недавно «автозаводцы» вновь назначили 59-летнего специалиста на должность главного тренера.
По словам тренера, это стало для него большим испытанием и мотивацией, и именно сейчас он испытывает глубокое уважение и интерес к этому клубу. В «Торпедо» стоят очень серьёзные цели, а лично я всегда готов принимать новые вызовы, — сказал Кононов в эфире телеканала «Матч Премьер».
Он также отметил, что после ухода из клуба внимательно следил за всеми играми. В настоящее время после 14-го тура турнира Лиги PARI команда «Торпедо» занимает последнее место в таблице, набрав всего 10 очков.
Эта ситуация служит для Кононова дополнительным стимулом для развития команды и достижения высоких результатов.