Agkatsev o‘z kuch-qudratini mutaxassislar bilan baholadi
Rossiya terma jamoasi va «Krasnodar» klubi darvozaboni Stanislav Agkatsev o‘z mahorati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Match TV» telekanalining “O‘zingizni mamlakatning eng yaxshi darvozabonlaridan biri deb hisoblaysizmi?” degan savoliga javoban u shunday dedi: «Bu haqda ekspertlar va murabbiylarning fikrini so‘rang, menga emas. Ammo «Krasnodar» darvozabonlar maktabini, ehtimol, Rossiyadagi eng yaxshisi deb bilaman».
Stanislav Agkatsevdan tashqari, «Krasnodar» orqali Matvey Safonov (hozirda Fransiyaning «PSJ» klubida o‘ynaydi), Yevgeniy Latyshonok va Denis Adamov (ikkalasi ham «Zenit» futbolchilari) kabi darvozabonlar ham o‘tgan. Ularning barchasi Rossiya terma jamoasida o‘yinlar o‘tkazgan.
Bu darvozabonlar o‘z yurtlarining eng yuqori darajasida faoliyat yuritib, jamoalariga muhim hissa qo‘shmoqda. Shuningdek, «Krasnodar» klubi darvozabonlar tayyorlash borasida katta tajribaga ega ekanligi ko‘plab mutaxassislar tomonidan tan olingan.

Agkatsev оценил свои силы вместе со специалистами
Вратарь сборной России и клуба «Краснодар» Станислав Агкацев высказался о своем мастерстве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ответ на вопрос телеканала «Матч ТВ» «Считаете ли вы себя одним из лучших вратарей страны?» он сказал: «Спросите мнение экспертов и тренеров, не мое. Но школу вратарей «Краснодара» я, вероятно, считаю лучшей в России».
Кроме Станислава Агкацева, через «Краснодар» прошли такие вратари, как Матвей Сафонов (сейчас играет в клубе «ПСЖ» во Франции), Евгений Латышонок и Денис Адамов (оба игроки «Зенита»). Все они выступали за сборную России.
Эти вратари работают на самом высоком уровне в своих странах и вносят важный вклад в свои команды. Также многие специалисты признают, что клуб «Краснодар» обладает большим опытом в подготовке вратарей.