Donnarumma: Serie A va APL futboli teng darajada kuchli
«Manchester City» jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarumma faoliyat yuritgan ligalar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U turli ligalarda to‘p surish baxtiga muyassar bo‘lganini ta’kidladi. Donnarumma so‘zlariga ko‘ra, u Fransiyaning birinchi ligasidan tortib Angliya Premer-ligasigacha o‘ynagan.
Uning fikricha, Italiya futboli hech qaysi mamlakat futbolidan kam emas. Angliyada o‘yinchilar birinchi daqiqadan oxirigacha uzluksiz yuguradilar, Italiyada esa bu biroz boshqacha, lekin bu yerdagi futbol sifati past degani emas.
Har bir liga o‘ziga xos o‘yin uslubiga ega, shuning uchun yaxshilik yoki yomonlikni taqqoslash noto‘g‘ri bo‘ladi, dedi Donnarumma La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida. Kuz boshida Janluiji Donnarumma «PSJ» klubidan «Manchester City»ga o‘tgandi.
Shu paytgacha u olti o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol o‘tkazib yuborgan. Donnarummaning fikrlari futbolchilarning turli ligalardagi tajribalari va o‘yin uslublari haqida tushuncha beradi hamda har bir liga o‘ziga xosligini ko‘rsatadi.

Donnarumma: Футбол Серии А и АПЛ одинаково сильны
Вратарь команды «Манчестер Сити» Джанлуиджи Доннарумма высказался о лигах, в которых он выступал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что ему посчастливилось играть в разных лигах. По словам Доннаруммы, он играл от первой лиги Франции до Английской Премьер-лиги.
По его мнению, итальянский футбол не уступает футболу ни одной страны. В Англии игроки бегают без остановки с первой до последней минуты, в Италии это немного иначе, но это не значит, что качество футбола здесь ниже.
Каждая лига имеет свой уникальный стиль игры, поэтому сравнивать, что лучше или хуже, неправильно, — сказал Доннарумма в интервью изданию La Gazzetta dello Sport. В начале осени Джанлуиджи Доннарумма перешёл из клуба «ПСЖ» в «Манчестер Сити».
До сих пор он провёл шесть матчей, пропустив четыре гола. Мнения Доннаруммы дают представление о опыте футболистов в разных лигах и стилях игры, а также показывают уникальность каждой лиги.