Movsesyan Spartakda CSKA futbolchilarini tortmaydi
Sobiq Moskva CSKA jamoasi himoyachisi Ivan Taranov, Andrey Movsesyanning poytaxtdagi Spartak klubi bosh direktorining o‘rinbosari lavozimiga tayinlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi rahbar Rossiya bo‘yicha seleksiya va yosh futbolning rivojlanishini boshqaradi. Taranovning so‘zlariga ko‘ra, Movsesyan armiyachilar klubida o‘n yildan ortiq ishlab, malakali mutaxassis sifatida o‘zini ko‘rsatgan.
U yaqin kelajakda Movsesyan yoshlar tizimidan kimnidir CSKAdan Spartakka o‘tkazishga harakat qilmaydi, degan fikrda. Taranov shunday dedi: «Yaqin transfer oynasida Movsesyan armiyachilar yoshlarini Spartakka jalb qilishi ehtimoli past.
CSKAda ham seleksiya bo‘limi va yoshlar bilan shug‘ullanuvchi mutaxassislar mavjud. Shuning uchun sobiq klubidan raqib klubga futbolchilarni ko‘chirish kamdan-kam uchraydi».
Hozirgi vaqtda Spartak jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va 18 ochkoga ega. Keyingi o‘yinda ular 18 oktabrda Rostov jamoasi bilan maydonga chiqadi.

Мовсесян в "Спартаке" не привлекает футболистов ЦСКА
Бывший защитник московского ЦСКА Иван Таранов высказался о назначении Андрея Мовсесьяна на должность заместителя генерального директора столичного клуба «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый руководитель будет отвечать за селекцию и развитие молодежного футбола в России. По словам Таранова, Мовсессян проработал в армейском клубе более десяти лет и зарекомендовал себя как квалифицированный специалист.
Он считает, что в ближайшем будущем Мовсессян не будет пытаться переводить кого-либо из молодежной системы ЦСКА в «Спартак». Таранов сказал: «В ближайшее трансферное окно вероятность того, что Мовсессян привлечет молодых игроков армейцев в «Спартак», невелика.
В ЦСКА также есть отдел селекции и специалисты, работающие с молодежью. Поэтому переходы игроков из бывшего клуба в соперничающий клуб случаются крайне редко».
В настоящее время команда «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице и имеет 18 очков. В следующем матче они выйдут на поле 18 октября против команды «Ростов».