Sobiq "Spartak" klubi prezidenti Andrey Chervichenko "Evro-Futbol.Ru" saytiga bergan eksklyuziv intervyusida yangi bosh direktorning o‘rinbosari Andrey Movsesyan tayinlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Movsesyan xorijlik emasligi muhim ijobiy jihat hisoblanadi. So‘nggi vaqtlarda "Spartak"da xorijlik mutaxassislar yaxshi natija ko‘rsatmagan, shuning uchun mahalliy mutaxassislarni sinab ko‘rish lozim.
Movsesyan 12 yil davomida CSKAda ishlaganiga qaramay, bu uning ish tajribasini "Spartak" uchun foydali qilishi mumkin. U aytishicha, har kim ishlagan joyida o‘zini to‘liq bag‘ishlaydi.
Movsesyan Rossiya futbol bozorini yaxshi biladi, u Golo­vin, Kuchaev, Kislyak va Fayzullaev kabi futbolchilarning rivojlanishida ishtirok etgan. Yangi yulduzlar paydo bo‘lishi ehtimoli bor, bu esa qimmatbaho transferlardan ko‘ra yaxshiroqdir.
"Spartak"da hozirgi holatda aniq strategiya tuzish qiyin, shuning uchun kelajakdagi rejalar haqida oldindan gapirish qiyin. Movsesyan "Spartak"dagi oltinchi sobiq harbiy xizmatchi bo‘lib, bu holat vaqt o‘tishi bilan o‘z o‘rnini topadi.
So‘nggi yigirma yilda "armiyachilar" "Spartak"dan ko‘proq muvaffaqiyatlarga erishgan, shuning uchun ularning tajribasini hisobga olish lozim.

Важно, что Мовсесян не считается иностранцем в "Спартак"
Бывший президент клуба «Спартак» Андрей Червиченко в эксклюзивном интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» высказался о назначении нового заместителя генерального директора Андрея Мовсесяна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, важно, что Мовсесян не является иностранцем — это положительный момент. В последнее время иностранные специалисты в «Спартаке» не показывали хороших результатов, поэтому стоит попробовать местных специалистов.
Несмотря на то, что Мовсесян проработал в ЦСКА 12 лет, это может сделать его опыт полезным для «Спартака». По его словам, каждый полностью отдается месту своей работы.
Мовсесян хорошо знает российский футбольный рынок, он участвовал в развитии таких игроков, как Головин, Кучаев, Кисляк и Файзуллаев. Есть вероятность появления новых звезд, что лучше дорогих трансферов.
В текущей ситуации в «Спартаке» сложно выработать четкую стратегию, поэтому заранее говорить о планах на будущее трудно. Мовсесян стал шестым бывшим военным в «Спартаке», и со временем эта ситуация найдет свое место.
За последние двадцать лет «армейцы» добились большего успеха, чем «Спартак», поэтому стоит учитывать их опыт.