Garri Keyn sentyabr oyida Bavariyaning eng yaxshi o‘yinchisi
Münxenning “Bavariya” futbol klubining hujumchisi Garri Keyn sentyabr oyining eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mukofot klub muxlislari o‘rtasida o‘tkazilgan onlayn ovoz berish natijasida berildi. Keyn 54 foiz ovoz bilan g‘olib bo‘ldi va eng yaqin raqobatchilari Maykl Olise (12,1 foiz) hamda Luis Diasdan (11,6 foiz) ancha oldinda turdi.
Sentyabr oyida ingliz hujumchisi barcha musobaqalarda beshta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va bitta golga uzatma berdi. Hozirda “Bavariya” jamoasi Germaniya chempionatida 18 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.
Jamoa o‘zining kuchli o‘yini bilan turnir jadvalida yuqori o‘rinni egallab turibdi. Garri Keynning muvaffaqiyati klub va muxlislar uchun katta yutuq hisoblanadi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoaning bunday natijalaridan mamnun. Keynning o‘yini va natijalari jamoaning muvaffaqiyatiga sezilarli hissa qo‘shmoqda.

Гарри Кейн в сентябре — лучший игрок Баварии
Нападающий футбольного клуба «Бавария» из Мюнхена Гарри Кейн был признан лучшим игроком сентября. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта награда была присуждена по результатам онлайн-голосования среди болельщиков клуба. Кейн победил с 54% голосов, значительно опередив ближайших соперников Майкла Олисе (12,1%) и Луиса Диаса (11,6%).
В сентябре английский нападающий сыграл в пяти матчах во всех турнирах, забил 11 голов и отдал одну результативную передачу. В настоящее время команда «Бавария» лидирует в чемпионате Германии с 18 очками.
Команда занимает высокое место в турнирной таблице благодаря своей сильной игре. Успех Гарри Кейна является большим достижением для клуба и болельщиков.
Руководство клуба и тренеры довольны такими результатами команды. Игра и достижения Кейна вносят значительный вклад в успехи команды.