Dmitriy Andreev, taniqli sport funksioneri, Rossiya Premyer Ligasi 11-turidan so‘ng “Krasnodar” klubi futbolchisi Eduard Spertsyan bilan “Akhmat” jamoasi o‘yinchisi Usmon Ndong o‘rtasida yuzaga kelgan mojaro yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Andreevning ta’kidlashicha, hozirda eng muhim vazifa — Disciplinar komissiyaning rasmiy qarorini kutishdir. U shoshilinch xulosalar chiqarish noto‘g‘ri bo‘lishini aytdi.
Voqea sodir bo‘lganidan beri yetarli vaqt o‘tgan, his-tuyg‘ular biroz so‘ngan va ehtimol futbolchilar o‘zaro yuz bergan vaziyatni muhokama qilishgan bo‘lishi mumkin. Andreev Disciplinar komissiya adolatli qaror qabul qiladi, deb ishonch bildirdi.
U shuningdek, bunday mojaro ko‘pincha kuchli his-tuyg‘ular fonida yuz berishini ta’kidladi va Spertsyan irqchilikka oid haqoratlarni aytganiga ishonmasligini bildirdi. Oldinroq Usmon Ndong Spertsyan tomonidan irqiy haqoratga uchraganini ma’lum qilgan, biroq janubiy jamoa futbolchisi bu ayblovni rad etib, o‘z navbatida raqibining uning oilasini haqorat qilganini bildirgan edi.

Андреев отверг обвинения Сперцянна в расизме
Дмитрий Андреев, известный спортивный функционер, высказался по поводу конфликта между футболистом клуба «Краснодар» Эдуардом Сперцяном и игроком команды «Ахмат» Усманом Ндонгом, возникшего после 11-го тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Андреева, сейчас самая важная задача — дождаться официального решения Дисциплинарной комиссии. Он отметил, что делать поспешные выводы неправильно.
С момента инцидента прошло достаточно времени, эмоции немного утихли, и, возможно, футболисты уже обсудили произошедшую ситуацию между собой. Андреев выразил уверенность, что Дисциплинарная комиссия примет справедливое решение.
Он также подчеркнул, что такие конфликты часто происходят на фоне сильных эмоций и не верит, что Сперцян мог произнести расистские оскорбления. Ранее Усман Ндонг заявил, что стал жертвой расистских оскорблений со стороны Сперцяна, однако футболист южной команды отверг эти обвинения и в свою очередь сообщил, что соперник оскорбил его семью.