Semak chempionliklari bilan yuqori darajasini isbotladi
Eks-menejer Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasidan Oreste Chinkvini “ko‘k-oq-ko‘k” jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Semak o‘zining yuqori darajasini chempionliklar bilan isbotlagan. “Zenit” jamoasi uning rahbarligida hali ko‘p bor g‘alaba qozonadi.
Chinkvini fikricha, Semak Yevropada ham ishlashga urinib ko‘rishi mumkin edi, bunga imkoniyati bor edi, ammo hozirda u “Zenit”da o‘z o‘rnida faoliyat yuritmoqda. Sergey Semak 2018 yil may oyida Sankt-Peterburg jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan.
So‘nggi yetti yil ichida u jamoani Rossiya Premyer Ligasi chempionligi oltin medallariga yetaklagan olti marta. Hozirgi vaqtda “Zenit” Neva sohilidagi klub sifatida Rossiya chempionatining musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va jami yig‘ilgan ochkolari 20 taga yetgan.

Семак доказал свой высокий уровень чемпионствами
Бывший менеджер петербургского «Зенита» Оресте Чинквини высказал своё мнение о главном тренере «сине-бело-голубых» Сергее Семаке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Семак доказал свой высокий уровень чемпионствами. Под его руководством «Зенит» ещё не раз одержит победы.
По мнению Чинквини, Семак мог бы попробовать работать и в Европе, у него была такая возможность, но сейчас он успешно работает на своём месте в «Зените». Сергей Семак был назначен главным тренером петербургской команды в мае 2018 года.
За последние семь лет он шесть раз приводил команду к золотым медалям чемпионата Российской Премьер-Лиги. В настоящее время «Зенит», как клуб на берегу Невы, занимает четвёртое место в турнирной таблице российского чемпионата и набрал в общей сложности 20 очков.