Uning fikriga ko‘ra, Rossiya chempionatidagi klublar orasida «Krasnodar» jamoasining darvozaboni Stanislav Agkatsev ajralib turadi. Maksim Rudakovning ta’kidlashicha, Agkatsev o‘yinda oyoqlari bilan yaxshi harakat qiladi va hujumni boshlashda muhim rol o‘ynaydi.
Shuningdek, u darvoza chizig‘ida ham kuchli bo‘lib, ko‘pincha hal qiluvchi vaziyatlarda jamoasini qutqaradi. Shu sababli, Rudakov «Krasnodar» jamoasining chempion bo‘lishida uning hissasi katta ekanligini ta’kidlaydi.
O‘tgan mavsumda Agkatsev Rossiya Premer-ligasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 marta o‘z darvozasini daxlsiz saqladi. Hozirgi mavsumda esa 23 yoshli darvozabon 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoasi uchun muhimligini va o‘z o‘rnida yaxshi darvozabon ekanligini ko‘rsatadi.

Рудаков назвал лучшего вратаря Российской Премьер-лиги
Вратарь команды «Сочи» Максим Рудаков назвал лучшего вратаря Российской Премьер-лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его мнению, среди клубов российского чемпионата выделяется вратарь команды «Краснодар» Станислав Агкатцев. Максим Рудаков отметил, что Агкатцев хорошо действует ногами в игре и играет важную роль в начале атак.
Кроме того, он силён на линии ворот и часто спасает свою команду в решающих моментах. По этой причине Рудаков подчёркивает, что вклад Агкатцева в чемпионство команды «Краснодар» очень велик.
В прошлом сезоне Агкатцев провёл 30 матчей в Российской Премьер-лиге, сохранив свои ворота в неприкосновенности 15 раз. В текущем сезоне 23-летний вратарь сыграл 13 матчей и пропустил 9 голов.
Эти показатели показывают его важность для команды и то, что он является хорошим вратарём на своём месте.