Novikov Kislyakning "Oltin to‘p" maqsadini qo‘llab-quvvatladi
Sobiq futbolchi Valeriy Novikov «Armiya» jamoasi o‘yinchisi Matvey Kislyakning rivojlanishini yuqori baholadi va uning orzularini qo‘llab-quvvatladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Novikovning so‘zlariga ko‘ra, Kislyakning kelajakda «Oltin to‘p» sovriniga da’vo qilish istagi uning to‘g‘ri maqsadlari va yuqori intilishidan darak beradi. U futbolchi har doim eng yuksak cho‘qqilarga intilishi kerakligini ta’kidladi va yosh yarim himoyachining o‘ziga bo‘lgan ishonchi hamda rivojlanishga bo‘lgan intilishini maqtadi.
Novikov shuningdek, Kislyakda Yevropada muvaffaqiyatli faoliyat yuritish uchun katta salohiyat borligini qo‘shimcha qildi, biroq bu ko‘p jihatdan o‘yinchining o‘z qarorlariga bog‘liq ekanligini aytdi. U shunday dedi: «Bu yaxshi fikrlar, futbolchi eng yuqori mukofotlarga intilishi lozim.
Kislyakni shunday maqsadlari uchun faqat maqtash mumkin. U haqiqatan ham iste’dodli yigit.
U Yevropada o‘ynay oladimi? Takrorlayman, u iste’dodli, lekin o‘z karyerasini qanday qurishni faqat o‘zi hal qiladi.
Agar haqiqatan ham Yevropa klublari unga qiziqsa, hayron qolmayman». Joriy mavsumda Kislyak Rossiya chempionatida 11 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va beshta golga assistentlik qildi.

Новиков поддержал цель Кисляка "Золотой мяч"
Бывший футболист Валерий Новиков высоко оценил развитие игрока команды «Армия» Матвея Кисляка и поддержал его мечты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Новикова, стремление Кисляка в будущем претендовать на награду «Золотой мяч» свидетельствует о правильных целях и высоких амбициях. Он подчеркнул, что футболист всегда должен стремиться к вершинам, а также похвалил уверенность молодого полузащитника в себе и его стремление к развитию.
Новиков также добавил, что у Кисляка есть большой потенциал для успешной карьеры в Европе, однако многое зависит от решений самого игрока. Он сказал: «Это хорошие мысли, футболист должен стремиться к самым высоким наградам.
Кисляка можно только похвалить за такие цели. Он действительно талантливый парень.
Сможет ли он играть в Европе? Повторяю, он талантлив, но только он сам решает, как строить свою карьеру.
Если европейские клубы действительно заинтересуются им, я не удивлюсь». В текущем сезоне Кисляк провёл 11 матчей в чемпионате России, забил три гола и отдал пять результативных передач.