Burlak: Lokomotivning himoya chizig‘i jamoa uchun muammo bo‘lmoqda
Burlakning ta’kidlashicha, “temiryo‘lchilar” uchun asosiy muammo himoyada yuzaga kelmoqda. Jamoa uzoq vaqt himoyachilar o‘rtasida eng yaxshi kombinatsiyani topa olmayapti va doimiy o‘zgarishlar barqarorlikka to‘sqinlik qilmoqda.
U shuni alohida ta’kidladi- chempionlikni qo‘lga kiritishda faqat hujum kuchli bo‘lishi emas, balki muvozanat va ishonchli himoya ham muhim ahamiyatga ega. Burlakning fikricha, hozirda chempionlik uchun oltita jamoa kurashmoqda va har biri g‘olib bo‘lish imkoniyatiga ega.
“Lokomotiv” hujumi haqiqatan ham kuchli, biroq aniq favoriti kimligi haqida gapirish qiyin. Oldin “Zenit” va “Krasnodar” ustunlik qilgan bo‘lsa, hozirda CSKA yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda, ammo uzoq muddatda ular qanday natija ko‘rsatishi savol ostida.
Joriy mavsumning 11-turidan so‘ng poytaxt jamoasi 23 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Бурлак: Линия защиты Локомотива становится проблемой для команды
Бывший футболист «Локомотива» Тарас Бурлак высказался о возможностях команды под руководством Михаила Галактионова в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бурлака, главная проблема «железнодорожников» заключается в защите. Команда долгое время не может найти лучшую комбинацию среди защитников, а постоянные изменения мешают стабильности.
Он особо подчеркнул, что для завоевания чемпионства важна не только сильная атака, но и баланс и надежная защита. По мнению Бурлака, сейчас за чемпионство борются шесть команд, и каждая из них имеет шансы на победу.
«Атака «Локомотива» действительно сильна, но трудно говорить о явном фаворите. Раньше преимущество было у «Зенита» и «Краснодара», сейчас ЦСКА показывает хорошую игру, но вопрос в том, каких результатов они добьются в долгосрочной перспективе».
После 11-го тура текущего сезона команда из столицы занимает второе место в турнирной таблице с 23 очками.