Oreste Chinkvini Rossiyadagi faoliyatini iliq xotiralar bilan eslaydi
Moskva “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi serbiyalik murabbiy Rossiyada unga yomon munosabatda bo‘lishining sababini chet ellik bo‘lishida deb hisoblaydi. Chinkvini bunday fikrlarni tushunmasligini va Rossiyada ishlagan paytlarini yaxshi eslaydi.
U odamlarning unga juda mehribon bo‘lganini ta’kidlaydi. Agar Stankovichning ishdan bo‘shatilishi haqida gaplar bo‘lsa, buning sababini jamoaning natijalaridan izlash kerak, deydi u.
Hozirgi vaqtda “Spartak” Rossiya chempionatining turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi va 11 o‘yinda 18 ochko to‘plagan. Turnir jadvalidagi yetakchi jamoa – CSKA esa 6 ochko ko‘proq jamg‘argan.

Оресте Чинквини с теплыми воспоминаниями вспоминает свою деятельность в России
Итальянский специалист Оресте Чинквини, входивший в штаб петербургского «Зенита» и сборной России, удивлен недавним высказываниям Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер московского «Спартака», сербский специалист, считает, что причина плохого отношения к нему в России связана с тем, что он иностранец. Чинквини не понимает таких мыслей и тепло вспоминает время своей работы в России.
Он отмечает, что люди были к нему очень добры. Если ходят разговоры об увольнении Станковича, то причины следует искать в результатах команды, говорит он.
В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата России, набрав 18 очков в 11 матчах. Лидирующая команда таблицы – ЦСКА – набрала на 6 очков больше.