Kokorin Rossiyada yaxshi o‘yin ko‘rsatgan – Kurani
Germaniya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Kevin Kuranining fikricha, sobiq jamoadoshi Aleksandr Kokorin Rossiyada yaxshi o‘yin ko‘rsatgan va o‘zini qoniqtirishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U, shuningdek, Aleksandr Baumyoxanni eslatib o‘tib, uning ham katta iste’dodini to‘liq namoyon eta olmagani haqida gapirdi. Hozirda Kokorin Kiprdagi "Aris" klubida o‘ynamoqda.
Joriy mavsumda u olti o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali harakatlari qayd etilmagan. Mushak jarohati sababli u avgust oyidan beri maydonga tusha olmayapti.
Kuranining so‘zlariga ko‘ra, har ikkala futbolchi o‘z salohiyatini to‘liq ochish imkoniyatiga ega bo‘lgan bo‘lsa-da, bu imkoniyatdan to‘liq foydalana olmagan. Kokorin hozirgi holati va faoliyatini yaxshilashga intilmoqda.
Uning jarohatidan so‘ng maydonga qaytishi jamoa uchun muhim hisoblanadi. Futbolchi o‘zining professional faoliyatini davom ettirishda jiddiy harakat qilmoqda va kelajakda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishga umid qilinmoqda.

Кокорин хорошо играл в России – Курани
По мнению бывшего игрока сборной Германии Кевина Кураньи, его бывший одноклубник Александр Кокорин хорошо выступал в России и может быть доволен собой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он также вспомнил Александра Баумюхана, отметив, что тот тоже не смог полностью раскрыть свой большой талант. В настоящее время Кокорин играет в кипрском клубе "Арис".
В этом сезоне он вышел на поле в шести матчах, но результативных действий не совершил. Из-за мышечной травмы он не может играть с августа.
По словам Кураньи, оба футболиста имели возможность полностью раскрыть свой потенциал, но не смогли воспользоваться этой возможностью в полной мере. Кокорин стремится улучшить свое текущее состояние и карьеру.
Его возвращение на поле после травмы имеет большое значение для команды. Футболист серьезно работает над продолжением своей профессиональной карьеры и надеется показывать еще лучшие результаты в будущем.