Sobiq "Barselona" futbolchisi Yamal haqida fikr bildirdi
«Braga» jamoasining hujumchisi Pau Viktor, ilgari «Barselona» klubida o‘ynagan, sobiq jamoadoshi Lamin Yamal haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya yirik klubi 23 yoshli ispan futbolchisini joriy yil iyul oyida sotgan. Ushbu transfer «Braga» jamoasiga 12 million yevroga tushgan.
Viktor so‘zlariga ko‘ra, Yamal ajoyib futbolchi hisoblanadi. Mashg‘ulotlarda u ikki tomonlama o‘yinda g‘alaba qozonishga juda intilgan paytlarda hech kim uning oldini ololmagan.
Siz shunchaki tomosha qilib turasiz. Agar Lamin to‘rtta raqibni aldashga qaror qilgan bo‘lsa, u buni amalga oshirib, keyin to‘pni darvozaga yo‘llagan.
Lamin Yamal 2023 yilda «Barselona» safida debyut qilgan. Hozirda bu iste’dodli qanot himoyachisiga 18 yosh to‘lgan.

Бывший футболист "Барселоны" высказался о Ямале
Нападающий команды «Брага» Пау Виктор высказался о своем бывшем одноклубнике Ламине Ямале, который ранее играл в клубе «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Крупный каталонский клуб продал 23-летнего испанского футболиста в июле этого года. Этот трансфер обошелся команде «Брага» в 12 миллионов евро.
По словам Виктора, Ямал является выдающимся футболистом. На тренировках, когда он очень стремился выиграть в двусторонней игре, никто не мог его остановить.
Вы просто наблюдаете. Если Ламин решал обыграть четырех соперников, он это делал, а затем отправлял мяч в ворота.
Ламин Ямал дебютировал в составе «Барселоны» в 2023 году. Сейчас этому талантливому фланговому защитнику исполнилось 18 лет.