«Lill» hujumchisi Oliviye Jiru karerasini yakunlash masalasini Zlatan Ibragimovich bilan muhokama qilganini esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda fransiyalik futbolchining yoshi 39 ga to‘ldi. Joriy yil iyul oyida u ikki yil davomida Amerika Qo‘shma Shtatlarining Los-Anjeles shahrida o‘ynagandan so‘ng Vataniga qaytdi.
Jiru L’Equipe nashriga bergan intervyusida aytdiki, u Zlatan bilan «Milan» jamoasida o‘ynagan paytlarda karerasini tugatish haqida gaplashgan. Zlatan esa ichki olov bo‘lmasa, tana hali yuklamalarga bardosh bera olsa ham, o‘ynashning ma’nosi yo‘qligini ta’kidlagan.
Ibragimovich esa 2023 yilda, 42 yoshga to‘lishidan oz oldin faoliyatini yakunlagan. Oliviye Jiru bilan «Lill» klubi o‘rtasidagi shartnoma 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.

Жиру Ибрагимович получил совет по завершению карьеры
Нападающий «Лилля» Оливье Жиру вспомнил, что обсуждал завершение своей карьеры с Златаном Ибрагимовичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно французскому футболисту исполнилось 39 лет. В июле этого года он вернулся на родину после двух лет игры в американском Лос-Анджелесе.
В интервью изданию L’Equipe Жиру рассказал, что говорил с Златаном о завершении карьеры во время их совместной игры в «Милане». Ибрагимович отметил, что если нет внутреннего огня, то даже если тело еще выдерживает нагрузки, играть нет смысла.
Сам Ибрагимович завершил карьеру в 2023 году, незадолго до своего 42-летия. Контракт Оливье Жиру с клубом «Лилль» рассчитан до середины 2026 года.