Radimov: Spertsyanning so‘zlari noto‘g‘ri talqin qilingan
Sobiq yarim himoyachi, Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi va Rossiya terma jamoasi futbolchisi Vladislav Radimov yaqinda yuzaga kelgan mojaro haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mojaro "Krasnodar" va "Akhmat" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda yuz berdi. Eduard Spertsyan o‘yinda Usman Ndongni qoidalarni buzishga undagan.
O‘yindan keyin Ndong Spertsyanning unga qarata irqchilik mazmunidagi so‘zlar ishlatganini iddao qildi. Biroq o‘rganishlar natijasida Spertsyanning haqorat qilgani aniqlandi, ammo bu so‘zlar irqchilikka oid emasligi ma’lum bo‘ldi.
Vladislav Radimov esa Spertsyanning bunday so‘zlarni ishlatganiga ishonmasligini ta’kidladi va bu so‘zlar noto‘g‘ri tushunilgan yoki boshqa sabablar borligini aytdi. Spertsyanga 150 ming rubl jarima solindi, Ndong esa ikki o‘yindan chetlatildi, ulardan biri shartli hisoblanadi.

Радимов: Слова Сперцян были неправильно истолкованы
Бывший полузащитник, игрок петербургского "Зенита" и сборной России Владислав Радимов высказался по поводу недавно возникшего конфликта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот инцидент произошёл в матче между командами "Краснодар" и "Ахмат". Эдуард Спертсян подбивал Усмана Ндонга нарушать правила во время игры.
После матча Ндонг заявил, что Спертсян использовал в его адрес слова с расистским подтекстом. Однако по результатам расследования было установлено, что Спертсян действительно оскорблял, но эти слова не имели расистского характера.
Владислав Радимов подчеркнул, что не верит в то, что Спертсян мог использовать такие слова, и считает, что они были неправильно поняты или есть другие причины. Спертсян был оштрафован на 150 тысяч рублей, а Ндонг дисквалифицирован на два матча, один из которых условный.