Radimov Movsesyaning Spartakdagi lavozimini tushunmayapti
Mashhur sobiq futbolchi Vladislav Radimov Andrej Movsesyaning «Spartak» klubidagi tayinlovi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Payshanba kuni Moskva klubi Movsesyanning Rossiya yo‘nalishi bo‘yicha seleksiya va yoshlarga futbolni rivojlantirish bo‘yicha bosh direktor o‘rinbosari lavozimiga tayinlanganini e’lon qildi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, bunday yo‘nalish uchun javobgar shaxs sport direktori bo‘lishi kerak.
U «Spartak» doimo kutilmagan qarorlar bilan ajablantirayotganini ta’kidladi. Radimovning fikricha, skautlar soni ko‘p bo‘lishi mumkin, ammo asosiy qarorlarni qabul qiluvchi yagona shaxs bo‘lishi lozim.
Shuning uchun u Movsesyaning yangi lavozimini va tayinlovini tushunolmayapti. Balki bu kelajakni ko‘zlab qilingan qaror bo‘lib, Kaxigao ketgach, Movsesyan sport direktori lavozimiga o‘tadi, degan taxminni bildirdi.
Shuningdek, Movsesyan ilgari CSKA klubida ishlagani ham muhokama qilindi. Hozirda «Spartak» Premyer-liga musobaqasida jamoalar jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi.
Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa yetakchi CSKAdan oltita ochko kam jamg‘argan, ya’ni 18 ochko bilan 24 ochko jamg‘argan raqibdan ortda qolmoqda.

Radimov не понимает должность Мовсесьяна в Спартаке
Известный бывший футболист Владислав Радимов высказался о назначении Андрея Мовсесьяна в клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четверг московский клуб объявил о назначении Мовсесьяна на должность заместителя генерального директора по направлению селекции и развитию молодежного футбола в России. По словам Радимова, за такое направление должен отвечать спортивный директор.
Он отметил, что «Спартак» всегда удивляет неожиданными решениями. По мнению Радимова, скаутов может быть много, но должен быть один человек, принимающий основные решения.
Поэтому он не понимает новую должность и назначение Мовсесьяна. Возможно, это решение, направленное в будущее, и после ухода Кахигао Мовсессян займет должность спортивного директора, предположил он.
Также обсуждалось, что Мовсессян ранее работал в клубе ЦСКА. В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в таблице команд Премьер-лиги.
Команда под руководством Деяна Станковича отстает от лидера ЦСКА на шесть очков, имея 18 очков против 24 у соперника.