Sadulaev sentyabrda "Ahmat"ning eng yaxshi o‘yinchisi
«Ахмат» jamoasining yarim himoyachisi Lechi Sadulaev o‘tgan oyning eng yaxshi o‘yinchisi sifatida taqdirlandi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Grozniy jamoasining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida xabar berildi. Sadulaevga mukofot jamoa mashg‘uloti boshlanishidan oldin yosh muxlis, Hanif Ismoilov tomonidan topshirildi.
Shu mashg‘ulotda boshqa maktab o‘quvchilari ham ishtirok etdi. Bu tadbir Rossiya futbol ittifoqining «Maktabda futbol» dasturi doirasida tashkil etildi.
Mukofot uchun kurashda Sadulaev Nader Gandri va Egash Kasinutruni ortda qoldirdi. Klub ovoz berish natijalariga ko‘ra, Sadulaev to‘rt marta o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan.
Gandri esa bir marta, Kasinutra esa ikki marta ikkinchi o‘rinlarni egallagan. Ushbu taqdirlash futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini yanada oshirishga xizmat qiladi.
Sadulaevning yuqori natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, uning kelajakdagi o‘yinlari uchun ham katta ishonch uyg‘otadi.

Садулаев в сентябре лучший игрок "Ахмата"
Полузащитник команды «Ахмат» Лечи Садулаев был признан лучшим игроком прошедшего месяца. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом было объявлено на страницах команды из Грозного в социальных сетях. Награду Садулаеву вручил молодой болельщик Ханиф Исмаилов перед началом тренировки команды.
На этой тренировке также присутствовали другие школьники. Мероприятие было организовано в рамках программы Российского футбольного союза «Футбол в школе».
В борьбе за награду Садулаев опередил Надера Гандри и Эгаша Касинутру. По результатам голосования клуба, Садулаев четыре раза признавался лучшим игроком матча.
Гандри был вторым один раз, а Касинута — дважды. Эта награда способствует дальнейшему увеличению вклада футболиста в команду.
Высокие результаты Садулаева имеют важное значение для команды и вселяют большую уверенность в его будущие игры.