«Al-Xilol» jamoasining yarim himoyachisi Sergey Milinkovich-Savich kelasi yili klubini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Serbiyalik futbolchining amaldagi shartnomasi joriy mavsum yakunida tugaydi. Agar tomonlar yaqin oylar ichida yangi kelishuvga erishmasa, u holda yarim himoyachining yanvar oyidagi transfer oynasida jamoani tark etishi ehtimoli mavjud.
Jurnalist Ekrem Konurning xabar berishicha, 30 yoshli futbolchining xizmatlari Turkiyaning «Galatasaroy» va «Fenerbaxche» klublariga taklif qilingan. Shuningdek, Milanning «Inter», «Yuventus» va Angliya Premer Ligasi vakillari ham bu jarayonni diqqat bilan kuzatmoqda.
Transfermarkt portali Sergeyning qiymatini 17 million yevroga baholagan. Saudiya Arabistoniga ko‘chishidan oldin u sakkiz yil davomida Italiyadagi «Latsio» klubida o‘ynagan.

Milinkovich-Savichем интересуются два европейских клуба
Полузащитник команды «Аль-Хилаль» Сергей Милинкович-Савич может сменить клуб в следующем году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Действующий контракт сербского футболиста истекает в конце текущего сезона. Если стороны не достигнут нового соглашения в ближайшие месяцы, то полузащитник может покинуть команду в январское трансферное окно.
По информации журналиста Экрема Конура, услуги 30-летнего футболиста предложены турецким клубам «Галатасарай» и «Фенербахче». Также «Интер», «Ювентус» и представители Английской Премьер-лиги внимательно следят за этим процессом.
Портал Transfermarkt оценил стоимость Сергея в 17 миллионов евро. До переезда в Саудовскую Аравию он восемь лет выступал за итальянский клуб «Лацио».