Reshford Ronaldo bilan o‘ynagani uchun xursandligini aytdi
Manchester Yunayted klubi futbolchisi Markus Reshford o‘zining sobiq jamoadoshi Krishtianu Ronaldu bilan uchrashuvi haqida esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ular 2021 yildan 2022 yilgacha Manchester Yunayted jamoasida birga o‘ynagan. Keyinchalik Krishtianu Ronaldu klub bilan shartnomani bekor qilib, Saudiya Arabistonining Al-Nasr klubiga o‘tgan.
Markus Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, Krishtianu Ronaldu milliy terma jamoani himoya qilish nimani anglatishini eng yaxshi biladi. U Krishtianu bilan birga o‘ynash baxtiga muyassar bo‘lganidan xursandligini ta’kidladi.
Yaqindan kuzatganida, shunday futbolchi bilan uzoq yillar davomida yuqori darajada o‘ynashning o‘zi katta mehnat va sabr talab qilishini anglaganini bildiradi. Shuningdek, Markus Reshford o‘zining tug‘ilib o‘sgan klubi Manchester Yunaytedni o‘tgan yoz tark etganini ma’lum qildi.
Hozirda u Ispaniyaning Barselona klubida ijarada o‘ynamoqda. Bu unga yangi tajriba va imkoniyatlar eshigini ochmoqda.

Решфорд сказал, что рад играть с Роналду
Футболист клуба Манчестер Юнайтед Маркус Решфорд вспомнил о встрече со своим бывшим одноклубником Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они играли вместе в команде Манчестер Юнайтед с 2021 по 2022 год. Позже Криштиану Роналду расторг контракт с клубом и перешёл в саудовский клуб Аль-Наср.
По словам Маркуса Решфорда, Криштиану Роналду лучше всех понимает, что значит защищать национальную сборную. Он подчеркнул, что счастлив иметь возможность играть вместе с Криштиану.
Недавно он осознал, что играть на высоком уровне с таким футболистом в течение многих лет требует больших усилий и терпения. Также Маркус Решфорд сообщил, что прошлым летом покинул клуб, в котором родился и вырос — Манчестер Юнайтед.
В настоящее время он играет в аренде в испанском клубе Барселона. Это открывает для него новые возможности и опыт.