Vasilenko "Fakel" jamoasining ahvolini baholadi
Voronejning “Fakel” jamoasi bosh murabbiyi Oleg Vasilenko jamoaga qaytishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu jamoani 2020 yildan 2022 yilgacha boshqargan, keyin esa 2025 yil oktabr oyida ikkinchi marta “Fakel”ni bosh murabbiy etib tayinlangan. Vasilenko aytishicha, uning jamoada bo‘lmagan davrida ko‘plab o‘zgarishlar yuz bergan.
Jumladan, yangi tibbiyot markazi tashkil etilgan, yoshlar jamoasi shakllantirilgan hamda ma’muriy shtab samarali ishlay boshlagan. “Fakel” Rossiya Premer-ligasida uch mavsum qatnashgan, ammo so‘nggi mavsum yakunida quyi ligaga tushib qolgan.
Hozirgi vaqtda jamoa PARI ligasida 14 o‘yinda 30 ochko to‘plab, birinchi o‘rinda bormoqda. Kostroma shahrining “Spartak” jamoasi esa 29 ochko bilan ikkinchi pog‘onada turibdi.

Василенко оценил состояние команды "Факел"
Главный тренер команды «Факел» из Воронежа Олег Василенко поделился своими мыслями о возвращении в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он руководил этой командой с 2020 по 2022 год, а затем в октябре 2025 года был назначен главным тренером «Факела» во второй раз. По словам Василенко, за время его отсутствия в команде произошло много изменений.
В частности, был создан новый медицинский центр, сформирована молодежная команда, а административный штаб начал эффективно работать. «Факел» участвовал в Российской Премьер-лиге три сезона, но по итогам последнего сезона вылетел в низшую лигу.
В настоящее время команда в ПАРИ-лиге после 14 матчей набрала 30 очков и занимает первое место. Команда «Спартак» из Костромы находится на втором месте с 29 очками.