Rashford Barselonadagi natijalaridan hayratlanmagan
«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Markus Reshford o‘zining jamoadagi muvaffaqiyatlari unga hayrat bag‘ishlamasligini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi yillarda «Manchester Yunayted» klubida u unchalik yorqin namoyon bo‘lmagan bo‘lsa-da, Kataloniyaga ko‘chib o‘tganidan keyin ishlar ancha yaxshilangan. Reshford o‘zining hozirgi vaqtda «Barselona»ning eng samarali o‘yinchisi ekanligidan hayratda emasligini ta’kidladi.
U yanada ko‘proq natijalarga erishish imkoniyatiga ega ekanligini bildirdi. Futbolchi o‘zining eng yaxshi formasini hali to‘liq topmagan bo‘lsa-da, bunga yaqinlashib qolganini aytdi.
27 yoshli futbolchining hisobida barcha musobaqalarda o‘n o‘yinda uchta gol va beshta samarali uzatma mavjud. Uning jamoada ijara muddati mavsum oxirigacha belgilangan.
Ushbu ma’lumotlar «Barselona» jamoasining hozirgi holati va Reshfordning jamoaga qo‘shgan hissasi haqida aniq tasavvur beradi.

Рашфорд не удивлен результатами в Барселоне
Фланговый защитник команды «Барселона» Маркус Решфорд заявил, что успехи в его нынешнем клубе не вызывают у него удивления. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние годы в клубе «Манчестер Юнайтед» он не проявлял себя особенно ярко, однако после перехода в Каталонию дела значительно улучшились. Решфорд подчеркнул, что не удивлен тем, что в настоящее время он является одним из самых результативных игроков «Барселоны».
Он отметил, что у него есть возможность добиться еще больших результатов. Футболист признался, что пока не достиг своей лучшей формы, но уже близок к этому.
27-летний игрок в десяти матчах во всех турнирах забил три гола и сделал пять результативных передач. Срок его аренды в команде установлен до конца сезона.
Эти данные дают четкое представление о текущем положении команды «Барселона» и вкладе Решфорда в коллектив.