Chex mutaxassisi Vlastimil Petrjela, sobiq vaqtlarda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida ishlagan, ushbu klub haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, “Zenit” chempionlikni qo‘lga kiritish uchun yaxshi imkoniyatlarga ega. Biroq, Semak rahbarligida buni amalga oshira oladimi, degan savol bor.
Petrjela fikricha, “Zenit”ga yangi qon, yangi chaqiriq kerak. Semak jamoaga qanday yangilik olib kelishi mumkinligi hozircha noma’lum.
Hozirda “Zenit” 11 o‘yinda 20 ochko to‘plagan bo‘lib, turnir jadvalida yetakchi bo‘lgan CSKA jamoasidan 4 ochko kam. Semak jamoani 7 yil davomida boshqarib, 6 marta chempionlik va 7 ta boshqa sovrinlarni qo‘lga kiritgan.
Petrjela esa “Zenit”ni 3 yil murabbiylik qilib, jamoaga chempionatning kumush medallari va Premyer-liga kubogini taqdim etgan. Shunday qilib, mutaxassisning fikricha, jamoa yangi g‘oyalar va yangilanishlarga muhtoj.

Petrjela: Семак сможет вдохнуть новую жизнь в "Зенит"?
Чешский специалист Властимил Петржела, ранее работавший в петербургском «Зените», высказался о данной команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у «Зенита» есть хорошие шансы завоевать чемпионство. Однако возникает вопрос, сможет ли Семак это осуществить под своим руководством.
По мнению Петржелы, «Зениту» нужна новая кровь, новый вызов. Пока неизвестно, какие новшества Семак может привнести в команду.
В настоящее время «Зенит» набрал 20 очков в 11 матчах, что на 4 очка меньше лидирующего ЦСКА в турнирной таблице. Семак руководит командой уже 7 лет, за это время завоевал 6 чемпионских титулов и 7 других трофеев.
Петржела же тренировал «Зенит» 3 года, за это время команда получила серебряные медали чемпионата и Кубок Премьер-лиги. Таким образом, по мнению специалиста, команде необходимы новые идеи и обновления.