Kelli: "Yuventus"ga o‘tish qarori tezda qabul qilindi
«Yuventus» jamoasining markaziy himoyachisi Lloid Kelli Turin shahriga ko‘chib o‘tishi haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ingliz futbolchisi fevral oyida «Nyukasl» klubidan ijaraga berilgan va qishki transfer oynasi yopilishidan oldin Turin jamoasiga kelgan. Iyul oyida esa sotib olish opsiyasi kuchga kirgan.
Kelli o‘zining «Nyukasl»da muhim o‘yinchi hisoblanganini aytib, u yerda kamroq maydonga chiqqan paytlari bo‘lganiga qaramay, «Yuventus»ga o‘tishni kutmaganini ta’kidladi. Uning agenti unga qo‘ng‘iroq qilib, «Yuventus»ga o‘tishni xohlaysanmi, deb so‘ragan.
Kelli bu taklifni o‘ylab o‘tirmay qabul qilgan va bunday imkoniyatni qo‘ldan boy bermoqchi bo‘lmaganini bildirgan. Joriy mavsumda Lloid Kelli barcha sakkizta o‘yinda to‘liq maydonda bo‘lib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
U Seriya A va Chempionlar Ligasi doirasidagi o‘yinlarda ishtirok etmoqda. Uning o‘yini jamoa uchun katta ahamiyatga ega ekanligi aniq.

Келли: Решение перейти в "Ювентус" было принято быстро
Центральный защитник команды «Ювентус» Ллойд Келли рассказал о переезде в Турин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, английский футболист был арендован у клуба «Ньюкасл» в феврале и пришёл в туринскую команду до закрытия зимнего трансферного окна. В июле вступила в силу опция выкупа.
Келли отметил, что он был важным игроком в «Ньюкасле», и несмотря на то, что иногда выходил на поле реже, не ожидал перехода в «Ювентус». Его агент позвонил ему и спросил, хочет ли он перейти в «Ювентус».
Келли принял это предложение без раздумий и заявил, что не хотел упустить такую возможность. В текущем сезоне Ллойд Келли провёл все восемь матчей полностью и дважды сумел забить гол.
Он участвует в матчах Серии А и Лиги чемпионов. Очевидно, что его игра имеет большое значение для команды.