Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi futbolchisi va hozirda futbol eksperti bo‘lgan Vladislav Radimov Moskva “Torpedo” jamoasida bosh murabbiy o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Dmitriy Parfyonov o‘rniga jamoani Oleg Kononov boshqaradi. Radimov televizion efirda shunday dedi: “Masalan, men “Torpedo” futbolchisiman.
Jamoada bosh murabbiy ketdi, lekin bir oy o‘tib u qaytadi. Men bunga ishonmayman.
Bu qandaydir hazildek ko‘rinadi.” Parfyonov Moskva jamoasida atigi bir oy ishladi. Hozirgi vaqtda PARI Ligasi doirasida o‘tkazilgan 14 turdan so‘ng “avtozavodchilar” 10 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oxirdan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Jamoaning natijalari va murabbiy almashinuvi muxlislar va mutaxassislar e’tiborida qolmoqda. Yangi murabbiy jamoani yaxshiroq natijalarga olib chiqishi kutilmoqda.

Радимов: Замена главного тренера Торпедо — это шутка
Бывший футболист санкт-петербургского «Зенита» и ныне футбольный эксперт Владислав Радимов высказался о смене главного тренера в московском «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вместо Дмитрия Парфёнова команду возглавит Олег Кононов. Радимов в эфире телевидения сказал: «Например, я — футболист «Торпедо».
В команде ушёл главный тренер, но через месяц он возвращается. Я в это не верю.
Это похоже на какую-то шутку.» Парфёнов проработал в московской команде всего один месяц. В настоящее время после 14 туров в рамках ПАРИ Лиги «автозаводцы» набрали 10 очков и занимают предпоследнее место в турнирной таблице.
Результаты команды и смена тренера остаются в центре внимания болельщиков и специалистов. Ожидается, что новый тренер приведёт команду к лучшим результатам.