Karpin Barinovni imkoniyatni boy bergani uchun tanqid qildi
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin milliy jamoa yarim himoyachisi Dmitriy Barinovga BetBoom kompaniyasining do‘stlik o‘yini doirasida Boliviya terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda imkoniyatni boy bergani uchun murojaat qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bosh murabbiy o‘yinning so‘nggi furiqasi chalingach, futbolchiga «Butun zaxira o‘rindig‘i kuldi» deb ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Boliviya terma jamoalari o‘rtasidagi do‘stlik uchrashuvi Moskva shahridagi VTB Arena stadionida bo‘lib o‘tdi.
Karpin shogirdlari 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Rossiya terma jamoasi navbatdagi o‘yinlarini Peru va Chili terma jamoalariga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu o‘yinlar 12 va 15 noyabr kunlari rejalashtirilgan. Shuningdek, FIFA va UEFA tomonidan qabul qilingan qarorga ko‘ra, Rossiya xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.

Карпин критиковал Баринова за упущенную возможность
Главный тренер сборной России Валерий Карпин обратился к полузащитнику национальной команды Дмитрию Баринову за упущенную возможность в товарищеском матче против сборной Боливии в рамках компании BetBoom. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер отметил футболиста после финального свистка, сказав: «Вся скамейка запасных смеялась». Напомним, товарищеский матч между сборными России и Боливии прошёл на стадионе ВТБ Арена в Москве.
Подопечные Карпина одержали уверенную победу со счётом 3:0. Следующие матчи сборная России проведёт против сборных Перу и Чили.
Эти игры запланированы на 12 и 15 ноября. Также в соответствии с решением FIFA и UEFA, Россия отстранена от участия в международных соревнованиях.