Cherchesov: Ahmatdagi ish og‘ir atletikaga o‘xshaydi
Grozniyning «Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov klubdagi ishni og‘ir atletikaga qiyosladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u jamoani qiyin vaziyatda qabul qilgan, chunki Grozniyda har doim berilgan va’dalar bajariladi. Hozirgi vaqtda «Ahmat» oldida aniq musobaqaviy vazifalar qo‘yilmagan.
Cherchesovning ta’kidlashicha, og‘ir atletikada sportchi boshlang‘ich vaznni ko‘tarmasa, musobaqadan chiqib ketadi. Xuddi shunday, jamoa avvalo o‘z o‘rnini mustahkamlashi, keyin esa bosqichma-bosqich kuchayib, yangi natijalarga erishishi kerak.
Rossiya Premer-ligasining 11-turidan so‘ng «Ahmat» 15 ochko bilan musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. 12-turda, 19 oktabr kuni, Grozniy jamoasi Moskva «Dinamo» jamoasi bilan mehmondagi o‘yinda uchrashadi.
Uchrashuv soat 19:30da boshlanadi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi va murabbiy jamoaning keyingi rivojlanishiga katta umid bog‘lagan.

Черчесов: Работа в Ахмате похожа на тяжелую атлетику
Главный тренер грозненского «Ахмата» Станислав Черчесов сравнил работу в клубе с тяжелой атлетикой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он принял команду в сложной ситуации, так как в Грозном всегда выполняют данные обещания. В настоящее время перед «Ахматом» не стоят конкретные соревновательные задачи.
По словам Черчесова, в тяжелой атлетике спортсмен, если не поднимет начальный вес, выбывает из соревнований. Точно так же команда сначала должна укрепить свои позиции, а затем постепенно усиливаться и добиваться новых результатов.
После 11-го тура Российской Премьер-лиги «Ахмат» с 15 очками занимает девятое место в турнирной таблице. В 12-м туре, 19 октября, грозненская команда встретится в гостях с московским «Динамо».
Матч начнется в 19:30. Эта игра станет важным испытанием для команды, и тренер возлагает большие надежды на дальнейшее развитие коллектива.