Cherchesov: Sadulaev Ahmatda qolganidan xursandman
U Sadulaevning jamoada qolganidan mamnunligini ta'kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar jamoa barcha yo‘nalishlarda rivojlanayotganini sezganda, ularning ichki munosabati ham o‘zgaradi.
Bu esa jamoa ruhiyatining yaxshilanishiga xizmat qiladi. Hozirgi mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida 25 yoshli yarim himoyachi 11 ta o‘yinda maydonga tushib, bir golga uzatma amalga oshirdi.
Sadulaev bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, uning bozor qiymati 3,5 million yevroga teng.
Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik kelajakda ham davom etishi kutilmoqda. Sadulaevning o‘yindagi ishtiroki va tajribasi "Ahmat" jamoasining muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Черчесов: Рад, что Садулаев остался в Ахмате
Главный тренер грозненского «Ахмата» Станислав Черчесов высказался о полузащитнике-нападающем Лечи Садулаеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что доволен тем, что Садулаев остался в команде. По словам тренера, когда игроки чувствуют, что команда развивается во всех направлениях, меняется и их внутреннее отношение.
Это способствует улучшению командного духа. В текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги 25-летний полузащитник сыграл в 11 матчах и отдал одну голевую передачу.
Трудовой контракт с Садулаевым действует до конца июня 2028 года. По оценке сайта Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 3,5 миллиона евро.
Ожидается, что сотрудничество между командой и футболистом продолжится в будущем. Участие и опыт Садулаева в игре могут положительно повлиять на успехи «Ахмата».